Dlaczego z próbnej fryzury wychodzisz bez uczesania?

Ślub to wydarzenie, które planuje się przez wiele miesięcy, dbając o każdy szczegół. Ma to być wyjątkowy dzień, który pozostawi wiele dobrych wspomnień. Stylizacja ślubna jest starannie dopracowywana przez panny młode we współpracy z salonem sukien, fryzjerem, makijażystą i florystą. Bardzo ważnym elementem tych przygotowań jest spotkanie zwane „próbną fryzurą”. Aby upewnić się, że wszystkie elementy stylizacji pasują do siebie, panny młode często chcą sprawdzić próbne uczesanie i makijaż, umawiając je w ten sam dzień, co przymiarkę swojej sukni. Jako osoba, która lubi planować, doskonale rozumiem tę potrzebę. W tym wpisie chcę wyjaśnić, dlaczego w naszym salonie stawiamy na maksymalne wykorzystanie tego spotkania, by opracować projekt twojej ślubnej fryzury, a nie jej ostateczną, trwałą wersję. Za to kolekcja zdjęć, z którą wyjdziesz, pozwoli ci dokładnie zaprezentować efekty pracy w salonie.

Próbna to jazda testowa.  
Spotkanie zwane „próbną fryzurą” jest częścią procesu, którego celem jest stworzenie uczesania lub upięcia dopasowanego do ciebie i całej twojej ślubnej stylizacji. Z punktu widzenia fryzjera jest to okazja, aby przeprowadzić ważne testy. Sprawdzamy nie tylko różne propozycje upięć lub uczesań. Testujemy kosmetyki, faktury, to jak włosy współpracują z produktami, jakie kształty pasują do ciebie i twojej stylizacji. Jest jak na jeździe testowej, chcemy przewidzieć co może pójść nie tak, aby uniknąć błędów w dniu ślubu. Nie testujemy jednak trwałości.

Uczesanie próbne nie jest trwałe.
Włosy wielokrotnie przeczesywane mogą być obciążone kosmetykami, więc upięcie nie będzie wyglądało identycznie jak to ślubne. Po przeprowadzonych testach czasem dojdziemy do wniosku, że są zbyt mocno lub zbyt słabo pokręcone, kosmetyk którego użyłam jest zbyt matowy lub zbyt błyszczący, wybrany przeze mnie lakier może źle współpracować z włosami. Te dane są niezwykle ważne, aby w dniu ślubu stworzyć piękną i trwałą fryzurę. A mamy na zebranie ich tylko godzinę. Nie chcę poświęcać cennego czasu tylko po to, by sprawdzić jak długo będzie się ona trzymać. Nie obawiaj się o trwałość fryzury w dniu ślubu. Doświadczenie pozwala mi zapewnić, że po tak przeprowadzonej próbie upięte do ślubu włosy będą wyglądały świeżo do samego rana. Potwierdzają to relacje czesanych przeze mnie panien młodych, które chętnie dzielą się ze mną zdjęciami z własnych uroczystości. Możesz je obejrzeć w moim portfolio.

Jak zasięgnąć opinii innych?
Jeżeli zaraz po naszym spotkaniu idziesz na makijaż próbny lub na przymiarkę sukni i chcesz sprawdzić jak będziesz się czuła w kompletnej stylizacji, uczeszę na szybko kolejną szkicową fryzurę, abyś mogła ocenić całość. Nie będzie to jednak fryzura tak dopracowana jak ślubna. Jeżeli chciałabyś pokazać fryzurę osobom, na których opinii ci zależy, możesz wykorzystać zrobione wcześniej zdjęcia każdej z wersji fryzury. Przypomną ci one jak czułaś się w każdym uczesaniu, a po kilku tygodniach, gdy wrócisz w dniu ślubu do fryzjera, pomogą podjąć ostateczną decyzję.

Zaufaj swojej intuicji.  
Opinia bliskich jest ważna, ale najważniejsze jest to, jak ty czujesz się w wybranej przez ciebie stylizacji. Nie staraj się na siłę spełniać oczekiwań otoczenia lub ślepo podążać za modą. Jeżeli ostatnim razem, gdy miałaś na głowie upięcie był bal studniówkowy, a samo wspomnienie tej fryzury przyprawia cię o dreszcze, może warto, abyś uczesała się u fryzjera na jakąś uroczystość, podczas której jesteś gościem, tylko po to, żeby sprawdzić, czy dobrze się czujesz w upiętych włosach. Czy potrafisz się w nich bawić, śmiać, zapomnieć o formalnym stylu? Wielokrotnie zdarza się, że po przetestowaniu różnych wersji upięcia, gdy rozczesuję włosy klientki, na jej twarzy pojawia się ulga i powraca uśmiech. W takim wypadku może lepiej kupić paczkę włosów doczepianych i iść do ślubu w pięknych lokach?

Zobacz jak wiele ważnych rzeczy musimy przetestować w ciągu tylko jednej godziny. Wykorzystaj ją dobrze, wsłuchaj się w swoje uczucia, rób zdjęcia, sprawdzaj jak wychodzisz na nich w różnych wersjach fryzury. Bądź wierna swojej wizji i swoim marzeniom, zaufaj swojemu fryzjerowi, że może je urzeczywistnić. A jeśli czujesz, że pracuje on nie w takim stylu, jakiego oczekujesz, sprawdź jak będziesz się czuła czesana przez kogoś innego. Zaufanie do fryzjera jest bardzo ważne, zapewni ci komfort i oszczędzi stresu. Możesz je zbudować, poznając i jego, i salon przychodząc na inną usługę – pielęgnację lub koloryzację. Pamiętaj też, aby samą „próbną fryzurę” umówić odpowiednio wcześnie, by znaleźć właściwego stylistę.

To już ostatni z serii wpisów o „próbnej fryzurze”. Zajrzyj do pozostałych. Da ci to dokładny obraz tego, czego możesz oczekiwać umawiając się na czesanie, jak się do niej przygotować, aby zadbać o swój wizerunek w dniu ślubu. 

 

Red. M. Gładysz / Fot. K. Kozłowski
Fryzury I. Bzdoń / Makijaż A. Błaszczak / Modelka Margo
Opaska A. Mirosław
Kosmetyki do stylizacji Linia More Inside firmy Davines

Irena Bzdoń
irenabzdon@gmail.com