Dzień Otwarty w Syrenie

Czwartego stycznia zaprosiłyśmy tegoroczne panny młode na Dzień Otwarty Salonu Syrena.
Przy filiżance kawy i pysznych słodyczach mogłyśmy porozmawiać o waszych planach na ślubne fryzury. Wy przyniosłyście zdjęcia wymarzonych stylizacji, a my doradzałyśmy jak zadbać o włosy przez najbliższych parę miesięcy, aby je przygotować

Najnowsze trendy we fryzurach ślubnych zaprezentowałyśmy na żywo na włosach modelki. Mogłyście zobaczyć cały proces czesania – przygotowanie włosów za pomocą kosmetyków, przymocowanie doczepianych pasm, kręcenie. Pozwoliło to łatwiej wyobrazić sobie fryzurę, poczuć czego oczekujecie. Wszystkie uczesania zostały sfotografowane – obejrzyjcie zdjęcia, aby zobaczyć jak wiele mamy możliwości dobrania fryzury i dodatków do waszej ślubnej stylizacji.

 Do udziału w Dniu Otwartym zaprosiłyśmy zaprzyjaźnione pracownie, aby pokazać wam najmodniejsze ozdoby biżuteryjne, kwiatowe oraz śmiałe i nowoczesne opaski i fascynatory. Przymierzałyśmy, dopasowałyśmy, wszystko rejestrując na fotografiach. 

 Pracownia Futura przygotowała ozdoby z żywych kwiatówByła to świetna okazja, by przymierzyć wianek, półwianek, ozdobę na kok oraz pojedyncze gałązki i kwiaty gotowe do wpięcia we włosy. Rozmiar tych ozdób zaskakuje – kompozycja, która na pierwszy rzut oka wydaje się subtelna i delikatna, staje się duża i wyraźna gdy przymierzycie ją na głowie. Okazuje się, że duże ozdoby z żywych kwiatów często lepiej sprawdzą się na sesji plenerowej niż na przyjęciu weselnym. (O zasadach stosowania żywych kwiatów jako ozdób do włosów pisałam tutaj i tutaj.Wielokrotnie podkreślam, że ozdoby do włosów z żywych kwiatów powinny być małe. Zdjęcia przedstawiające przygotowane kwiaty położone na dłoni modelki doskonale to obrazują. Możecie porównać jak duże i wyraźne wydają się, wpięte później we fryzurę. Planując z florystką lub florystą tego typu ozdobę koniecznie pokażcie im te fotografie.

Jeżeli do twojej stylizacji zamierzasz wykorzystać biżuteryjne ozdoby do włosów, możesz zdecydować się na coś nowoczesnego, klasycznego lub retro. Styl i kolorystykę dobieraj do swojej urody i sukni. Rozmiar i zainstalowanie ozdoby dostosuj podczas konsultacji z fryzjerką lub fryzjerem do swojego poczucia komfortu. Niektóre ozdoby są zbyt duże i ciężkie, by móc przymocować je do delikatnych włosów. Gotowe ozdoby kupicie od znanych projektantek i projektantów. Możecie też naleźć pracownię, która wykona je na zamówienie.

 Hitem najbliższego sezonu są opaski z dużymi jedwabnymi kwiatami. Ich oversize’ovy charakter dobrze współgra ze współczesnymi, prostymi sukniami. Przełamują konwencję wizerunku panny młodej-księżniczki i dobrze pasują do luźnych, wygodnych sukienek, doskonale zastępując welon. To idealne rozwiązanie dla śmiałych i nowoczesnych dziewczyn. W przypadku opasek, ich rozmiar robi odwrotne wrażenie niż ozdoby z żywych kwiatów. Choć wydają się tak duże, że trudno uwierzyć, że można w nich fajnie wyglądać, po nałożeniu na głowę okazują się nadzwyczaj twarzowe. Rozmiar, jakość i precyzja wykonania sprawiają, że twarz i sylwetka wyglądają ładnie i proporcjonalnie. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że pasują do gładkiej fryzury o naturalnej teksturze. Krótkie włosy nie muszą udawać że są długie, śmiało można wyeksponować naturalny kształt głowy. 

Nie chcę was martwić, ale większość fryzur, które podobają się wam na zdjęciach ma doczepiane pasma włosów. Są to naturalne włosy, spreparowane i zaimpregnowane. Przymocowane pomiędzy naturalnymi włosami zagęszczają je oraz tworzą stelaż fryzury. Są łatwiejsze do stylizacji niż włosy rosnące na głowie. Ułożone w loki lub fale niezmiennie utrzymują nadany im kształt. Dzięki doczepianym pasmom łatwiej zdecydować się na fryzurę z rozpuszczonych włosów, półupięcie, czy tak bardzo popularny kucyk. 

Na rynku jest bardzo duże spektrum pasm włosów do wyboru. W przypadku ich okazjonalnego wykorzystania najlepiej sprawdzą się pasma typu clip-in. Ich ceny wahają od 250 do 2 500 złotych za komplet, zależnie od jakości. Te droższe są gładsze, mają subtelniejsze kolory, ładniejszy satynowy połysk, mogą być wykorzystane wielokrotnie. W ich przypadku mamy też pewność, że były pozyskane i przetwarzane z zachowaniem wysokich etycznych standardów. Zapraszam do salonu na konsultacje, wspólnie ocenimy wasze potrzeby i doradzimy co będzie najlepszym rozwiązaniem. Salon Syrena ma w ofercie wypożyczenie pasm włosów. Jeśli wiecie, że użyjecie ich tylko raz – ta opcja jest najbardziej ekonomiczna.

 Na Dniu Otwartym w waszej obecności przymocowałam pasma włosów modelce, następnie wykonałam kilka fryzur. Mogłyście zobaczyć, jak wyglądają efekty. Dodatkowe pasma nigdy nie są widoczne przy nasadzie. Jeżeli kolor jest odpowiednio dobrany, również na długości nie odróżniają się od włosów na głowie. Dlatego dobierając kolor tych doczepianych pamiętajcie, by był dopasowany do koloru waszych włosów na końcach – może być nawet odrobinę jaśniejszy. 

 Dzień Otwarty dla Panien Młodych za nami. Cieszymy się, że tak licznie przybyłyście do Syreny. Na kolejną edycję zapraszamy już za rok. Na wasze uwagi, potrzeby lub pomysły na przyszłość czekamy pod tymi adresami:info@salonsyrena.pl, Ig lub Fb.

Fot. Rafał Strzelecki / Fot. Miny Robimy
Fryzury I. Bzdoń / Makijaż Makeuplace
Modelka Ola
Stylizacja Lucyna Bzdoń
Kwiatowe ozdoby do włosów Pracownia Futura
Opaski i fascynatory Capricorn
Kolczyki i ozdoby do włosów Perfect Day Biżuteria Ślubna
Ozdoby do włosów Styleaf
Słodycze Lukier Lublin
Tekst Irena Bzdoń / Red. M. Gładysz

Irena Bzdoń
irenabzdon@gmail.com