Nie zapuszczaj włosów przed ślubem

Pierwsze skojarzenia z hasłem „fryzura ślubna” to koki, upięcia, romantyczne długie loki,  a do tego spinki, dodatki, wianki. Oglądając ślubne katalogi i zdjęcia innych panien młodych zatrzymaj się na chwilę i pomyśl w jakiej stylizacji będziesz czuła się sobą. Jeśli na co dzień nosisz krótkie włosy i dobrze się w nich czujesz, może chcesz na własnym ślubie wyglądać po swojemu?

Nie musisz zapuszczać włosów dwa lata przed weselem i wybierać stylizacji niezgodnych z twoim gustem lub charakterem. Chociaż ślub jest starym i przesiąkniętym tradycją rytuałem, w 2020 roku możesz sobie pozwolić na odważne i indywidualne podejście. Tworzenie ślubnego wizerunku nie ma już bezwzględnych granic, pozwala ci wyrazić swój nastrój i osobowość. To ty decydujesz, które elementy rytuału zachowasz. Panna młoda nie musi kojarzyć się z disnejowską księżniczką. Biała suknia nie musi być suknią – może założysz fartuch lub kombinezon? Możesz wyglądać słodko lub artystycznie-ekscentrycznie. Możesz wyglądać jak chcesz.

Krótkie włosy mają w sobie duży potencjał stylizacji. Wyczesane gładko fryzury glamour będą stylowe i eleganckie. Matowe, plażowe fale dodadzą luzu i pozowanej blazy. Wet look może być minimalistyczny lub nonszalancko prowokujący.

Nie zawsze muszę wam robić wypracowane upięcia, czasem lepszym rozwiązaniem będzie dopasowane strzyżenie, może intrygujący kolor. Możemy też razem wybrać jakiś kwiatek czy czapkę, która dopełni stylizację. Krótka fryzura to świetne tło dla wszelkiego rodzaju akcesoriów. Jedwabne kwiaty we włosach dodadzą dziewczęcej delikatności. Ekscentryczny welon podkreśli twoją indywidualną ekspresję. Wielkie przeskalowane ozdoby wyrażą energetyczną zadziorność. Widoczne celowo wsuwki, efekt niedokończonej fryzury, jakby jeszcze w trakcie pracy, doda spontanicznej lekkości.

Podczas pracy przy tej ekscytującej sesji puściłam wodze wyobraźni i przychodziły mi do głowy coraz to nowe pomysły. Zaczęłam marzyć, że zobaczę więcej takich panien młodych!

Fot. K. Kozłowski
Fryzury I. Bzdoń / Makijaż A. Szymanek
Modelka Agata Model Krzysiek
Suknie M. Palikot
Stylizacja M. Palikot / Agnieszka Marszałek
Nakrycia głowy Capricorn Art House
Kula zamiast bukietu Pracownia Futura
Spiritus movens Iwona Dudek-Kozłowska
Red. M. Gładysz

Irena Bzdoń
irenabzdon@gmail.com