Modelowanie włosów w salonie

W poprzednim poście wyjaśniłam dlaczego tak ważne jest, aby dzień przed ślubem odpowiednio przygotować włosy do czesania. Dobrze wysuszone włosy to podstawa pięknej fryzury ślubnej. Najlepszy efekt uzyskasz, używając odpowiednio dobranych kosmetyków do mycia, a do suszenia okrągłej szczotki i dobrej suszarki.


Jeśli podczas czesania próbnego ustaliłyście z fryzjerką, że najlepiej będzie umyć włosy dzień przed ślubem a ty nie umiesz sama wymodelować włosów i perspektywa suszenia ze szczotką w jednej ręce, a suszarką w drugiej to dla ciebie obraz z koszmaru, pamiętaj, że może cię od tego wyzwania wybawić wizyta w salonie. Modelowanie w salonie, umówione na dowolną godzinę dzień przed ślubem, może być formą znakomitego relaksu. Oddaj się w ręce profesjonalisty, skreślając ten obowiązek ze swojej listy rzeczy do zrobienia.

Dodatkową zaletą takiej wizyty jest pewność, że twój fryzjer zadba o odpowiedni wygląd twoich włosów w dniu ślubu. Jeśli zauważy, że przyda im się odświeżenie koloru – wykona tonowanie, naniesie odżywkę koloryzującą Finest Pigments lub maski typu Davines Alchemic. Jest to szybka koloryzacja przy myjce, która zajmie nie dłużej niż 15 minut. Taki zabieg przyda się szczególnie blondynkom lub właścicielkom baleyage, rudości albo sombre.

Modelowanie włosów w salonie może okazać się dobrym pomysłem dla posiadaczek włosów wymagających, czyli kręconych, puszących się, niesfornych czy przesuszonych. Będziesz miała wtedy pewność, że fryzjer świadomie dobierze kosmetyki, odpowiednie dla twojego rodzaju włosów, w zależności od tego, czy potrzebują wygładzenia, objętości czy nawilżenia. Nie obciążą one fryzury, nie sprawią, że zbyt szybko się przetłuści.

Przed suszeniem, fryzjer nałoży kosmetyki, które dodadzą twoim włosom objętości, nawilżą przesuszone końce oraz zabezpieczą je przed wysoką temperaturą. Modelowanie nada im odpowiedni kształt. Odbite na szczotce, uniesione od nasady, z wygładzonymi końcówkami, włosy będą dłużej świeże i nie musisz się obawiać o ich czystość, nawet jeśli przywykłaś do mycia włosów codziennie. Tak przygotowane będą podstawą pięknej fryzury w dniu ślubu.

Red. M. Gładysz / Fot. Magda Madej
Makijaż K. Wieliczuk/ Modelka Dorota ShantiSunrise
Kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji firmy Davines Your Hair Assistant

Aldona Oleksy
oleksy.aldona@gmail.com