Trendy fryzur ślubnych 2017

Koniec roku to także koniec sezonu ślubnego, a więc dobry moment na podsumowanie trendów, które kształtowały upięcia i fryzury ślubne w 2017 roku.

Aby to zrobić, należy przyjrzeć się najmodniejszym sukniom ślubnym minionego sezonu. Dobrze dobrana fryzura jest dopełnieniem kreacji, tworzącym unikalny wizerunek kobiety podczas uroczystości. Powinna idealnie pasować do charakteru i temperamentu panny młodej.

W roku 2017 wiele panien młodych decydowało się na kreacje z baśniowej scenerii. Nie były to jednak baśnie o księżniczkach, ale o leśnych wróżkach. Zwiewne suknie ozdabiane pięknymi koronkami i gipiurami eksponowanymi na beżowej lub pudrowo-różowej podszewce kreowały romantyczny nastrój uroczystości. Lekkość kreacjom zapewniały transparentne materiały takie jak tiul oraz eleganckie, mieniące się cyrkonie i biżuteryjne aplikacje.

W tym stylu szyte były, według urody, figury i gustów, zarówno suknie w kształcie litery A, syrenki, jak i niezmienne popularne princessy.

Dopełnieniem romantycznego, lirycznego stylu były fryzury łączące naturalność, dziewczęcy urok i niewinność z tajemniczością, kobiecą elegancją i stylem retro. Potargane, romantyczne, muśnięte wiatrem. Przeplatane kwiatami, ozdobione wiankiem lub aplikacjami kwiatowymi. Loki i kucyki, boho zamiast gładkiej elegancji.

W sezonie ślubnym 2017 królowały: romantyczne upięcia nad karkiem i klasyczne upięcia z loków, warkocze, kucyki, loki w stylu glamour i retro, naturalne, niewymuszone loki w stylu boho.
Fryzury ślubne ozdabiały: kwiatowe kompozycje, wianki, eleganckie aplikacje wpinane w kok, urocze, delikatne, biżuteryjne opaski.Red. M. Gładysz / Fot. A. Mulak
Fryzury Pauliny Kuśpit (blond) wykonała Aldona Oleksy.
Fryzury Ali Czop wykonała Irena Bzdoń.

Przy tworzeniu kolekcji ślubnej 2017 pomagali nam:
E. Futura – kwiaty / I. Kutnik – suknie ślubne / A. Maksym – biżuteria
A. Mirosław – jedwabna opaska / A. Szymanek – makijaż

 

Aldona Oleksy
oleksy.aldona@gmail.com