Alternatywne targi ślubne Good Time Wedding

Niedziela, 7 kwietnia był dla Salonu Syrena pracowitym i pełnym emocji dniem, ponieważ na lubelskich alternatywnych targach ślubnych Good Time Wedding zaprezentowałyśmy pracę naszego salonu wśród innych, wyselekcjonowanych marek ślubnych.

Włożyłyśmy dużo pracy i energii w odpowiednie przygotowanie naszego stoiska. Zależało nam na tym, aby pokazać pasję, z jaką pracujemy. Wierzymy, że pozwoli nam to trafić do osób, z którymi nadajemy na podobnych falach, doceniających naszą estetykę pracy i indywidualne podejście do każdej osoby, z którą wspólnie tworzymy jej fryzurę.

Pomysł na stoisko stworzyłyśmy wspólnie z wizażystką Alexandrą Szymanek, a aranżacją przestrzeni i produkcją całego przedsięwzięcia zajęła się nasza menadżerka Lucyna Gorący. Celem całodniowego działania było wykreowanie pary młodej oddającej ducha nadchodzącego sezonu i zaprezentowanie jej w klimatycznej przestrzeni. Chciałyśmy, abyście na targach na żywo zobaczyli jak pracujemy, a jednocześnie czuli, że możecie do nas podejść i porozmawiać.

Doszłyśmy do wniosku, że najistotniejsze są emocje, liczy się to jak przeżywamy ten ważny dzień. Dlatego zadałyśmy sobie pytania, które inspirowały nas podczas tworzenia stylizacji: Jakie są współczesne pary młode? Jak państwo młodzi chcieliby się czuć na własnym ślubie? Co jest dla nich ważne w tym dniu? Jak chcieliby wyglądać?

Współczesne pary chcą komfortowo czuć się w tym wyjątkowym dniu, dbają więc o to, by wszystkie elementy ich ślubu były do nich indywidualnie dopasowane. W kwestii wizerunku coraz częściej odchodzą od tradycyjnej stylistyki. Suknia ma być wygodna i nie utrudniać oddychania, a garnitur pozwalać na przyjmowanie dowolnej pozycji ciała. Naszymi modelami i „parą” na ten jeden dzień zgodzili się zostać Margo i Stasiek. Ich mocne osobowości pasowały do naszego wyobrażenia pary, która chciałaby zorganizować ślub w swoim własnym stylu.
Stylizacja miała być ekskluzywna, ale wyluzowana, niekoniecznie w stylu boho.

Suknia
Zaprojektowana specjalnie dla naszej modelki Margo. Zależało nam, aby była dedykowana tylko jej, dopasowana do jej urody i charakteru. Ten punkt wyjścia był ważniejszy niż założenie, że tworzymy wizerunek panny młodej w jakimś konkretnym stylu. Tak zyskana autentyczność pozwoliła Margo dobrze się bawić przez cały długi dzień targów. Iwona Kutnik wykonała suknię elegancką, a jednocześnie bardzo wygodną – minimalistyczna, blisko ciała, uszyta z lejącego się jedwabiu, przywołuje skojarzenia z luksusem gwiazd hollywoodzkiego kina.

Dodatki
podkreślały indywidualny styl naszej panny młodej. Matowe czarne kolczyki z jedwabnej tkaniny wykonane przez pracownię Decolove wyglądają bardzo oryginalnie, a ich delikatna struktura jest wyjątkowo twarzowa.

Makijaż
Ola tak opisuje makijaż Margo: „W makijażu ślubnym który zaprezentowałam na Targach Good Time postawiłam na nowoczesny i świeży look naszej panny młodej. Moja propozycja makijażu oparta jest na trendach w makijażu na 2019 rok czyli na naturalnej skórze osiągniętej między innymi poprzez rozświetlenie cery oraz świetliste policzki. Akcent położyłam na wyraziste spojrzenie które uzyskałam za pomocą ciemnej linii rzęs oraz podkreślenie w naturalny sposób brwi. Chciałam aby moja propozycja makijażu podkreślała urodę panny młodej ale aby tez świetnie współgrała z fryzurą i suknią ślubną.”

Garnitur
dla Staśka wybrałyśmy z oferty Klubu Konesera. Jest stylizowany na smoking, jednak wykonany z wygodnej miękkiej tkaniny. W połączeniu z luźno rozpiętą koszulą, okularami w metalowej oprawie i fryzurą jakby dawno nie strzyżoną, stworzył pana młodego trochę w stylu vintage, choć jednocześnie jakże współczesnego.

Do stylizacji pary młodej i nowoczesnych wnętrz budynku Centrum Spotkania Kultur dopasowałyśmy resztę elementów naszego stoiska: eleganckie, ciemne welurowe meble, ascetyczne dodatki w kolorze starego złota, ekscentryczną lampę w kształcie psa. Ciemne kolory i miękkie faktury stanowiły świetne tło dla wyraźnych sylwetek naszych państwa młodych. Naszymi sąsiadami na targach byli Krzysztof Kozłowski, autor pięknych zdjęć ilustrujących ten wpis oraz Pracownia Futura, dobry duch całego naszego przedsięwzięcia.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i gratulujemy organizatorom targów pomysłu na to bardzo potrzebne wydarzenie.

Fot. K. Kozłowski
Fryzury I. Bzdoń / Makijaż A. Szymankek
Modele Margo i Stasiek
Suknia I. Kutnik / Kolczyki Decolove
Garnitur Klub Konesera / Meble Puffo
Produkcja Lucyna Gorący
Organizatorzy targów Łapacze wspomnień
Red. M. Gładysz

Irena Bzdoń
irenabzdon@gmail.com