Fryzura próbna to projekt

Wspólna koncepcja fryzury.
Wizyta zwana fryzurą próbną jest koniecznością. Na tym godzinnym spotkaniu razem projektujemy ślubne upięcie bądź uczesanie – jego kształt, fakturę, ogólny charakter. Poznając ciebie, poznaję twoje oczekiwania. Dowiaduję się w czym będziesz się dobrze czuła, o jakich włosach marzysz. Uczę się struktury twoich włosów, mogę wypróbować jakie faktury da się z nich uzyskać. Dobieram też odpowiednie kosmetyki, aby sprawdzić czy z ich pomocą uda mi się osiągnąć zamierzony efekt oraz czy nie powodują alergii.


Praca nad idealnym upięciem.
Na podstawie wspólnych ustaleń wykonuję szkicowo kilka wersji fryzury po to, by wybrać najkorzystniejsze rozwiązania. Można powiedzieć, że jest to przymiarka. Efektem nie jest gotowa fryzura, której trwałość będziesz testować po wyjściu z salonu, lecz wypracowane przez nas wspólnie wnioski o tym, jak chcesz wyglądać w dniu ślubu. Jest to o wiele cenniejsze, niż próbowanie trwałości fryzury, która ci się nie podoba. Doświadczenie pozwala mi zagwarantować, że fryzura ślubna przetrwa tyle czasu, ile sobie założymy, najczęściej do rana.Fotografowanie wszystkich wersji fryzury.
Każdą z koncepcji dokładnie fotografuję, by móc potem porównać i ocenić efekt. Zachowuję wszystkie zdjęcia z fryzury próbnej, nie tylko te z ostateczną wersją. Istotne są wszystkie. Również te, na których widać, że jakiś element nie pasuje. Oglądając te zdjęcia przed czesaniem ślubnym łatwo przypominam sobie przebieg całego spotkania i ostateczne ustalenia.


Red. M. Gładysz / Fot. K. Kozłowski
Fryzury I. Bzdoń / Makijaż A. Błaszczak / Modelka Margo
Opaski A. Maksym / A. Mirosław

Irena Bzdoń
irenabzdon@gmail.com