Koloryzacja fryzury ślubnej

Fryzura jest niezwykle ważnym elementem stylizacji ślubnej. Dobrze dobrana i wykonana dodaje pannie młodej pewności siebie w dniu, gdy wszystkie oczy skierowane są właśnie na nią. Przy projektowaniu uczesania ogromne znaczenie mają kolor i dobra kondycja włosów. Gładkie, hiszpańskie upięcie świetnie zaprezentuje się na włosach o ciemnym, nasyconym kolorze, a blond pasemka, dodadzą lokom trójwymiarowego efektu.

Upięte w kok lub uczesane w wybrany sposób, włosy tworzą trójwymiarową formę, którą łatwo podkreślić poprzez światło i cień. Zdrowe włosy o dobrze dobranej i profesjonalnie wykonanej koloryzacji odbiją światło, dzięki czemu będą się pięknie prezentować zarówno na żywo, jak i na ślubnych fotografiach. Na ich blask i naturalne piękno ma wpływ nie tylko regularna pielęgnacja, ale także koloryzacja wykonana w salonie, przy użyciu dobrej jakości kosmetyków.

Aby koloryzacja podkreślała twoje uczesanie, należy o niej pomyśleć z wyprzedzeniem. Poszukiwanie idealnej sukni ślubnej trwa nawet do kilku miesięcy, podobnie może być z odpowiednim przygotowaniem twoich włosów to wymarzonej fryzury. Od czego to zależy? Od tego, na jak duże zmiany zdecydujesz się jeśli chodzi o kolor twojego ślubnego uczesania. Panny młode nie planujące większych zmian, przywiązane do swojego koloru włosów, dbające o jego regularne odświeżanie, powinny umówić się do fryzjera na 7 do 10 dni przed dniem ślubu. Nowo pofarbowane włosy, wyglądają najlepiej jeśli mamy czas umyć je kilka razy przed upięciem. Kolor jest wtedy równomierny, ze skóry u nasady włosów znika delikatny ślad farby, dający efekt „ramki” wokół twarzy.

Jeżeli natomiast chcesz zmienić nieco więcej w swoim kolorze, pamiętaj, że na znalezienie odpowiedniego odcienia możesz potrzebować nawet trzech spotkań z fryzjerem. Udając się na pierwszą rozmowę dotyczącą koloryzacji minimum pół roku wcześniej, zapewnisz sobie komfort, a jemu dasz czas na poznanie ciebie i twoich oczekiwań. Pannom młodym odradzam zbyt drastyczną zmianę koloru. Gdy blondynka zostaje brunetką lub odwrotnie, gdy ciemne włosy rozjaśnimy, zmienia się kolorystyka stylizacji. Może się okazać, że wcześniej wybrana sukienka przestaje nam się podobać lub odcień bieli już nie pasuje do naszej urody.

Wyjątkowym przypadkiem jest duża metamorfoza wynikająca z poprzedniej, nieudanej koloryzacji, która wpłynęła negatywnie na kondycję włosów. Podobnie jest w przypadku, gdy koloryzacje typu ombre lub sombre były bardzo dawno wykonywane. Konieczne są wtedy wcześniejsze konsultacje w salonie, na których razem z fryzjerem zaplanujecie ile wizyt jest potrzebnych, aby odbudować dobrą kondycję włosów.

Na tym właśnie wyjątkowym przypadku skupię się w moim kolejnym poście.

Red. M. Gładysz / Fot. D. Bielak / Ł. Chrzanowski / K. Kozłowski

 

Aldona Oleksy
oleksy.aldona@gmail.com